Postřehy ze života


28. června 2006
V pořadu Nedělní partie prohlásil prezident Václav Klaus, že četl v angličtině nejnovější knihu Michaela Crichtona nazvanou Stav strachu, která před několika týdny vyšla i česky. Zdálo se mi to trochu divné, protože jako velký fanoušek Michaela Crichtona mám celkem přehled o tom, co a kdy od něj vychází. A skutečně, dnešní propátrání Internetu potvrdilo, že je to poněkud jinak. Český překlad románu State of Fear se jmenuje Říše strachu a vychází až v září 2006. Jak je vidět, dokonce ani Václav Klaus není neomylný. Ale jinak všechno dobrý, pane prezidente... :-)

27. června 2006
Američané nás oficiálně požádali o prostor pro protiraketovou základnu. A paradoxně se uvažuje o tom, že by mohla být umístěna v prostoru bývalé sovětské základny taktických raket. Každopádně bychom měli říct ano; nejen proto, že ta základna ochrání i nás a že je to jakási morální povinnost vůči našemu spojenci, ale také bychom neměli zapomínat, že kamkoli Američané přijdou, přinesou spoustu peněz, vytvoří pracovní příležitosti a vůbec jsou hostitelské zemi značně užiteční. Takže americká základna nebude jen ve prospěch USA, ale i ve prospěch České republiky.

24. června 2006
Příjemné překvapení: Film Les Chevaliers du ciel uvidíme i v Česku, a to dokonce v kinech! Premiéra bude 10. srpna 2006 pod napůl českým názvem Sky Fighters: Akce v oblacích. Zdá se, že francouzská kinematografie je na postupu. Oni když Frantíci chtějí, tak umějí natočit opravdu báječné akční filmy, např. z poslední doby se mi velice líbil Okrsek 13.

23. června 2006
Po vstupu do některých knihkupectví zjistíte, že tam zařídili speciální regály pro Šifru mistra Leonarda (resp. Da Vinciho kód) plus všechny příručky, komentáře, kritiky a faktografie, které se jí zabývají. Zajímalo by mě, jestli si církev ve své nekonečné moudrosti uvědomuje, jak skvělou reklamu Brownovi poskytla pomocí svého zatracování. Řekl bych dokonce, že církev udělala pro propagaci knihy víc než její autor a distributoři. Kdybych byl vatikánským ministrem financí (nebo jak se jmenuje ten člověk, který se Bohu stará o pokladnu), tak bych možná Browna požádal o procenta ze zisku.

21. června 2006
Vypadá to, že se modří, černí a zelení přece jen dohodli na "true flat tax", tedy rovné dani z příjmu i přidané hodnoty. Na potraviny, léky a další základní potřeby bude nulová DPH, zatímco na většinu zboží a služeb bude ta "rovná". A ekologická daňová reforma se neudělá přes DPH, ale bude zařízená tak, že se spotřební daň rozšíří na elektřinu, teplo a fosilní paliva. Odborně se říká, že koza se nažrala a vlk zůstal celý. Případně též naopak.

20. června 2006
Závod 24 hodin Le Mans vyhrál tovární tým automobilky Audi. Na tom by nebylo nic mimořádného, ovšem nebýt faktu, že vítězné Audi mělo vznětový motor. Je to poprvé, co se někomu podařilo vyhrát Le Mans s dieselovým vozidlem. Komentátoři i odborníci jsou z toho trochu mimo, protože tato událost poněkud nabourává zavedené paradigma výhod a nevýhod zážehových a vznětových motorů. Jak se zdá, Shell v té reklamě na V‑Power Diesel moc nepřeháněl, když mluvil o nové éře.

18. června 2006
Vyjadřuji upřímnou soustrast všem Slovákům k vítězství Smeru ve včerejších volbách. A myslím to skutečně upřímně, protože jestli se Robertek Filcka stane předsedou vlády, tak velice rychle zjistíte, jak se těch posledních osm let žilo nám. Říká se: Hlas lidu, hlas Boží. No, pokud je to pravda, tak Slováci museli Boha v poslední době něčím příšerně naštvat.

17. června 2006
Konečně jsem se dozvěděl, komu patří ten modro‑červený vrtulník EC‑135, který minulý týden přeletěl nad domem mého bratra ve výšce cca 30 metrů nad zemí. Policii České republiky! Kdyby tohle udělal soukromý pilot, tak by se do konce života nesměl na nic létajícího ani podívat. Dřív jsme nadávali, že policajti jezdí jako prasata, teď můžeme nadávat, že tak i létají. Tomu se říká pokrok.

14. června 2006
Dnes nám nad domem přeletělo takové malé letadélko, které za sebou táhlo kus látky s reklamou. Na co? O to právě jde. Zajímalo by mě, jestli se lidé, kteří tuto formu reklamy platí, někdy zkusili zamyslet nad tím, že kvůli rychlosti letadla a předpisy nařízené minimální výšce letu je skoro nemožné, aby na těch hadrech kdokoli cokoli přečetl.

13. června 2006
Povolební vyjednávání stále pokračují. Asi nejenom mě nejvíc zajímá, jak to dopadne s rovnou daní. Považuji za značně nepravděpodobné, že bychom prosadili "true flat tax", tj. veškerý příjem i DPH na 15 %. Hádám, že se nám nakonec podaří lidovce a Zelené ukecat ohledně příjmů, ale jedna sazba DPH neprojde. Ale snad bychom se mohli dohodnout na sblížení obou sazeb DPH, řekněme tak 8 a 16 %. Skutečností je, že to je z mezinárodního hlediska nejrozšířenější model, tj. rovná sazba daně z příjmu ("single‑rate income tax"), ale nerovná DPH.

11. června 2006
Povolební vyjednávání pokračují. Dobrá zpráva je, že modří, černí a zelení se dokážou shodnout. Naopak špatná zpráva je, že jim to asi nebude nic platné, protože oranžoví ani červení je ve sněmovně nepodpoří. Jenže totéž platí i v opačném gardu. Takový superpat se už nesmí opakovat. Je ovšem fakt, že ani zavedení většinového systému nemůže takovou možnost zcela vyloučit, jen snižuje její riziko. Začínám se přiklánět k návrhu Jana Kasala, že by Poslanecká sněmovna měla mít lichý počet poslanců. Není to žádná vzácnost: namátkou Německo, Francie, Estonsko, Dánsko, Norsko, Švédsko, Brazílie, Jižní Korea a samozřejmě i Sněmovna reprezentantů USA.

8. června 2006
Zarkáví už se smaží v pekle! Jeden z nejvýznamnějších vůdců teroristické sítě v Iráku byl zabit. Pro mezinárodní terorismus je to bezpochyby těžká rána, sice více symbolická než praktická, ale rána to je. A také je to další důkaz toho, že válka proti terorismu je běh na dlouhou trať, nikoli nějaká víkendová televizní zábava ve stylu Pouštní bouře. Bude to trvat ještě mnoho let, než budeme moci říct, že jsme porazili mezinárodní terorismus, ale jsem přesvědčen, že ten den jednou přijde.

7. června 2006
Včera se u nás v Tišnově stala mimořádná událost. 67letá důchodkyně z Kuřimi se pokusila s parukou, černými brýlemi a plynovou pistolí vyloupit místní pobočku České spořitelny. Svůj čin odůvodila tím, že si chtěla přilepšit k důchodu. Jak se zdá, materiální situace seniorů skutečně není optimální a ta stará dáma se možná rozhodla vzít penzijní reformu takříkajíc do svých rukou. Alespoň se můžeme ve světě chlubit, jak aktivní důchodce tu máme.
DVD Les Chevaliers du ciel sice vyšlo, ale zatím jaxi jen ve starých zemích Evropské unie. Francie se sice ohání tím, že mezi její národní zájmy patří šíření francouzské kultury a francouzského jazyka, ale praktické kroky za touto rétorikou značně zaostávají.

4. června 2006
Výsledek voleb není ani tak výsledek jako spíše horror. Přestože jsme volby vyhráli, není nám to moc platné. Stejně tak nízký zisk komunistů je pěkný, ale co z toho, když je sněmovna rozdělena v poměru přesně 100:100. Pokračuje tak krize stranického systému, která začala volbami v roce 1996. Od té doby nebyla v České republice sestavena standardní koaliční vláda s pevnou většinou a je zřejmé, že tomu tak nebude ani po těchto volbách. Nyní už lze bez nadsázky říci, že v České republice poměrný volební systém totálně a beznadějně selhal.

2. června 2006
Začaly volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Primárním cílem samozřejmě je, aby KSČSSD měla maximálně 99 křesel. Sekundárním cílem pak je, aby co nejvíce získala ODS. Pokud budeme mít my, KDU‑ČSL a někdo další ve středu nebo vpravo od něj (pravděpodobně Zelení, i když raději bych tam viděl SNK‑ED nebo Železného Nezávislé demokraty) použitelnou většinu (cca 105 křesel), tak už se snad nějak domluvíme. Doufám.

30. května 2006
Spiknutí! Konečně je to tady! Premiér Paroubek už použil to kouzelné slovíčko. Nejnovější skandál ČSSD, tj. ovlivňování policie v kauze biolíh ze strany funkcionářů ČSSD, je prý "spiknutí" vysokých policejních důstojníků a ODS. Premiér Paroubek možná skutečně věří tomu, že každý, kdo se drze opováží zpochybnit jeho neomylnost a vševědoucnost, je nohsledem ODS. To znamená, že v této zemi už kontrolujeme asi všechny zaměstnavatele, podnikatele, živnostníky, lékaře, stomatology, lékárníky, ekonomy, politology, samozřejmě novináře a nejnověji také vysoké policejní důstojníky. Paroubek už zapomněl jen na kominíky, výrobce květináčů a chovatele angorských křečků.

27. května 2006
Je velice smutné, že žádná relevantní autorita se neobtěžovala připomenout dnešní výročí. Před 64 lety provedli dva parašutisté československé armády rotmistr Jozef Gabčík a rotmistr Jan Kubiš úspěšný atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Jejich akce ukázala světu, že Čechoslováci umějí a chtějí bojovat. A dodnes si jen málokdo uvědomuje, že Heydrich byl nejvyšším nacistickým představitelem, který podlehl atentátu.

26. května 2006
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko se rozhodl uzavřít běloruský vzdušný prostor pro letadla z USA a Kanady. Je to jeho odpověď na to, že Američané a Kanaďané zabránili v přistání jeho letadlu, když letěl na Kubu. Myslím si, že Američané i Kanaďané se celkem dobře obejdou bez možnosti létat do země, kde letušky pravidelně oznamovaly: "Vážení cestující, přistáváme v Minsku, hlavním městě Běloruska. Posuňte si na hodinkách čas o osm hodin dopředu a datum o padesát let zpátky." :-)

23. května 2006
Nad Egejským mořem se opět střetly řecké a turecké stíhačky. Tentokrát se "jenom" srazily, což je celkem pokrok vzhledem k tomu, že dřív se pouštěly do regulérních vzdušných soubojů a chybělo jen málo, aby po sobě střílely ostrými. V roce 1996 Řecko a Turecko málem začaly válku kvůli dvěma neobydleným ostrůvkům o celkové rozloze čtyř hektarů, z nichž ani jedna země nemá naprosto žádný užitek. Řecko je za osmnáct a Turecko bez dvou za dvacet. Představitelé obou zemí zjevně nemyslí hlavami, ale poněkud jinými, specificky mužskými orgány.

22. května 2006
V létě by měl prezident Bush předložit návrh daňové reformy. A mluví se o tom, že jejím ústředním prvkem bude "flat tax", česky placatá neboli rovná daň, :-) patrně ve výši 17 %. Zdá se, že i Američané hodlají zavést onen "nevyzkoušený experiment", který funguje v cca 60 zemích světa. Tohle bude levice značně obtížně vysvětlovat. :-) Zemí s rovnou daní stále přibývá a všem se daří skvěle. Objevují se zvěsti, že o rovné dani uvažuje "komunistická" Čína, zvaná též ČKR, Čínská kapitalistická republika. :-) Hádám, že za deset let bude rovná daň vnímána jako standardní a normální systém a za padesát let bude progresivní zdanění existovat už jen v učebnicích ekonomie, případně ještě v hlavách několika nostalgických levičáků.

20. května 2006
"Už se perou! Už se perou!" Samozřejmě mám na mysli pány Macka a Ratha. Jedna věc je, že Rath si o to říkal už dlouho a jednou někomu prostě musely ujet nervy. Druhá věc je, že Macek jej napadl zezadu, což bylo prostě nefér. Měli se proti sobě postavit čelem a vyříkat si to jako chlap s chlapem. Každopádně to ale prokazuje otřesnou úroveň politické kultury v České republice. Poslední fáze je tzv. "tchajwanský systém", kdy se poslanci fackují přímo na parlamentní půdě.
Kuriózní je, že v pátek 19. května jsem na mítinku mluvil s místopředsedkyní Miroslavou Němcovou a ona tvrdila, že podle ní do voleb padne na politické scéna facka. Její zdánlivě nadsazená předpověď se vyplnila neskutečně rychle. :-)

18. května 2006
Český fotbal je zkorumpovaný od střechy po sklep. Českomoravský fotbalový svaz by se možná mohl inspirovat stolní hrou Blood Bowl a mohl by přijmout zvláštní pravidla upravující nabízení a přijímání úplatků. Případně by mohl také zřídit komisi speciálních rozhodčích, kteří by kontrolovali podplácení ostatních rozhodčích (je však třeba dořešit možnost podplácení členů této komise). Fanoušci by rovněž mohli sázet na to, které mužstvo podplatilo kterého rozhodčího.

17. května 2006
Na Slovensku už nezaměstnanost klesla na 11 % a pořád klesá. U nás je něco přes 9 % a příliš se nemění. Takže už je prakticky jisté, že Slovensko nás letos dožene, pokud ne předežene. Ale docela by mě zajímalo, jak dlouho ještě ČSSD vydrží s tím cca dva roky starým údajem, že na Slovensku je nezaměstnanost dvakrát vyšší než v Česku. Jen tak orientačně, v Německu je 11,6 %, ve Francii rovných 10 % a v USA okolo 5 %. Tzv. "zaostalé" Rusko má dnes jednu z nejvýkonnějších ekonomik světa a nezaměstnanost 7,6 %. A co z toho všeho vyplývá? Že Evropa je v háji a že ji zachrání jedině brutální reformy, jaké provedli na Slovensku a v Rusku. Ale Evropě se do toho nechce. Namísto toho hrdě, cílevědomě a nezastavitelně kráčí ke katastrofě. ČSSD tvrdí, že ODS nás vzdálí od Evropy. Já plně souhlasím a dodávám: Doufejme, že co nejdál.

15. května 2006
Dnes jsem prošel kolem předvolební akce KSČM. Jejím základem bylo auto s cedulí "Máme řešení". Opravdu hezké heslo, ale ne zcela originální. Mám dojem, že před pár lety tady už tady něco takového bylo. Tu bandu vedl takový malý křikloun s knírkem, nosili hnědé uniformy s červenými vlaječkami a černými křížky a tvrdili, že mají "konečné řešení".

12. května 2006
Včera dávala TV Prima film Železný orel III. Tomuhle výbornému akčnímu béčku se spousta lidí smála, ale když se teď dívají na brazilský bojový letoun EMB‑314 Super Tucano, tak už se asi tolik nesmějí. A tahle geniální hračka je podle mě jen "taste of things to come". Během deseti let totiž čekám renesanci vrtulových bojových letadel. Vzlétnou nové letouny s turbovrtulovými nebo prop‑fanovými motory určené pro ničení vrtulníků, boj proti teroristům, povstalcům, vnitřnímu odporu a narkomafii, k pohraničnímu hlídkování a podpoře operací speciálních jednotek. Super Tucano je taková první vlaštovka, resp. první tukan. :-)

10. května 2006
Dnes vyšlo DVD Les Chevaliers du ciel, resp. podle plánu mělo vyjít. Když má člověk co dělat s Francouzi, tak termín "včera" může znamenat taky "nejdřív zítra". Doufám, že se toho DVD dočkáme i v zemích Koruny české a že na něm bude i jiná zvuková stopa než francouzská. Ale ta druhá naděje asi zůstane nenaplněna; od Francouzů přece nemůžeme chtít, aby propagační film svého letectva prezentovali v nějakém barbarském, nekulturním a primitivním jazyce, např. v angličtině.

6. května 2006
Už vím, jak správně, přesně a politicky korektně nazývat tu latinskoamerickou prezidentskou smečku. Vypůjčil jsem si ten termín z jednoho dílu Simpsonových. Budu jim říkat "komunistický nacisti". :-)

3. května 2006
Památného dne 29. dubna 2006 podepsali prezidenti Kuby, Venezuely a Bolívie "lidovou" smlouvu o "solidární" obchodní zóně v Latinské Americe, oficiálně ALBA (Alternativa Bolivariana para América). Během této světodějné události jsme se mohli dozvědět různá moudra, např. že v kapitalismu neexistuje solidarita. Ale mě osobně nejvíc fascinuje skutečnost, že tři země, jejichž vlády se pohybují někde mezi komunismem a fašismem, podepsaly něco, co se týká "trhu". Asi jako kdyby sicilská Mafie, japonská Jakuza a kolumbijské narkokartely podepsaly smlouvu o boji proti korupci.

1. května 2006
Už mi byla několika zvědavými lidmi položena otázka, proč jsem napsal ten článek o fašismu. Je to jednoduché: Žádnou propracovanou typologizaci tohoto fenoménu jsem nikde nenašel, takže jsem si ji prostě napsal sám. :-) Postupoval jsem přesně podle tzv. Elyho klíče k úspěchu, který je i oblíbenou metodou mnoha politiků a manažerů: Vytvořte požadavek a pak jej splňte. :-)

30. dubna 2006
Toto datum je zvláště vhodné na připomenutí jedné často opomíjené historické skutečnosti: Nacismus je iracionální ideologie postavená na okultismu, germánské mytologii a pohanských kultech. Ale proč právě dnešní datum? Noc z 30. dubna na 1. května (tzv. Walpuržina noc) patří k nejvýznamnějším dnům okultního kalendáře. A úplně náhodou získali 30. dubna 1945 Američané v norimberském muzeu Svaté kopí, jímž byl podle legendy probodnut bok Ježíše Krista a které prý propůjčuje svému majiteli neomezenou moc. Adolf Hitler jej získal v roce 1938, když obsadil Rakousko. A úplně náhodou tentýž den, 30. dubna 1945, spáchal Adolf Hitler sebevraždu. Alespoň doufám.

28. dubna 2006
Dneska jsem se zase nechal zatáhnout do debaty, které se jinak vyhýbám. Šlo o obecné zhodnocení těch známých německých vojáků, kteří i po druhé světové válce pokračovali v činnosti ve prospěch nacismu. Na prvním místě samozřejmě Otto Skorzeny a Hans‑Ulrich Rudel. Jedna věc je, že Skorzeny byl asi nejlepší velitel speciálních operací ve druhé světové válce a Rudel byl patrně nejlepší bojový pilot všech dob. Ale druhá věc je, že oba byli kovaní nacisti, nikdy se svého přesvědčení nevzdali a dlouhá léta pracovali pro globální neofašistické hnutí. Z vojenského hlediska musím oba dva hluboce obdivovat, z morálního hlediska musím oběma stejně hluboce opovrhovat. Podal bych Skorzenymu nebo Rudelovi ruku? Nevím.

26. dubna 2006
A znovu benzín. Průměrná cena za litr překročila 30 Kč. Plyn totiž stojí přes 15 Kč a podle zákona (a to se málo ví) nesmí cena plynu překročit 50 % ceny benzínu. Ale bude hůř. Letos máme reálně počítat s tím, že cena půjde na průměr 33 Kč. A až Američané udeří na Írán, tak se krátkodobě můžeme dočkat snad i 40 Kč! Tohle mi připomíná jednu hádanku: Je to černé a klepe to na dveře. Co je to? Přece naše růžová budoucnost.
Volební kampaň Unie svobody i její webové stránky se evidentně zaměřují na narkomany, sprejery, squattery a podobné živly. Koneckonců, v parlamentu už máme komunisty, míří tam environmentalisti, takže se nemůžeme moc divit, že Unie svobody tam chce dostat anarchisty. Už chybí jenom nacisti a spektrum máme víceméně kompletní.

24. dubna 2006
Dnes dávala TV N@VA velmi zajímavý film Projekt Arrow, který popisuje zákulisí vývoje kanadského letadla Avro CF‑105 Arrow. S tehdy neuvěřitelnou rychlostí Mach 2,5 to byla jednoznačně nejlepší stíhačka na světě. Celý projekt ale zrušila dementní kanadská vláda, která podlehla mýtu o "raketizaci". Dokonce nařídila všechny letouny Arrow zničit, ale mnoho bývalých zaměstnanců firmy Avro tvrdí, že kanadské letectvo možná nějak dokázalo jeden zachránit. Ale pokud je to pravda (a já bych si to moc přál), kde ten poslední Arrow je?

22. dubna 2006
Pamětliv rady doc. Holzera, že jako budoucí politologové si máme vytvářet politologickou knihovničku, jsem si dnes koupil knihy Bestie se probouzí a Nesvatá aliance. Ale zejména v případě té druhé knihy nevím, jestli měl doc. Holzer na mysli právě takové tituly. :-) Už mám doma poměrně rozsáhlou sbírku knih o nacismu, jeho okultních základech a skopčáckých tajných zbraních. Nebýt nácků, snad bych ani neměl po večerech co číst. :-)

21. dubna 2006
Stále víc mě štve Latinská Amerika, resp. ty zjevy, které tam dělají prezidenty. Chávez ve Venezuele, Morales v Bolívii, Lula da Silva v Brazílii, Kirchner v Argentině, Vazquez v Uruguayi a nejnověji ten exot Ollanta Humala Tasso, který asi vyhrál v Peru. Podle médií jsou to "levicoví" politici. Hm, hm. Jejich politika obsahuje tři základní prvky: bezzásadový populismus, nacionalismus a socialismus. To se dá shrnout jedním slovem: fašismus. Jestli máme tu jihoamerickou sebranku považovat za "levicovou", tak prosím, ale musíme si uvědomit, že k levici se hlásil taky nějaký Mussolini.

19. dubna 2006
Některé politické strany sahají k netradičním metodám agitace. KSČM rozdává plastové lžíce na nazouvání bot pod heslem "Obujeme se do toho". Je to docela dobrý nápad, stejně jako oranžová barva na velikonoční vajíčka, kterou zase rozdává ČSSD. Jen ODS se zatím k ničemu nemá. Modrá barva na vajíčka by už nebyla originální, ale mohli by zkusit vymyslet nějakou jinou praktickou věc, která pomůže potenciálním voličům víc než plakáty a brožurky. Tzv. daňové kolečko ODS je fajn, ale botu si s ním neobujete a vajíčka s ním taky neobarvíte.

16. dubna 2006
Vladimír Železný dnes v Nedělní partii řekl jednu velkou pravdu: Do politiky, a zvláště do té nejvyšší politiky, by měli co nejvíce vstupovat zajištění manažeři. To je důležité opatření proti korupci, protože čím je člověk bohatší, tím obtížněji se korumpuje. Pokud si někdo stěžuje, že v současné vládě USA je mnoho lidí s vazbami na ropný a zbrojní průmysl a banky, tak by si měl uvědomit, že takoví lidé: 1. mají zkušenosti s řízením velkých ekonomických systémů a 2. jsou prakticky nezkorumpovatelní. Stručně řečeno: Čím chcete uplatit miliardáře?

15. dubna 2006
V Palestině stávkují státní zaměstnanci. Proč? Protože vláda nemá peníze a je prakticky na pokraji bankrotu. A proč? Protože USA, Evropa i Izrael zastavili podporu. A proč? Protože nebudou platit teroristickou vládu Hamásu. Palestinci se teď obracejí na Rusko, aby je sponzorovalo. Chtěli vlastní stát, tak ho mají. To ale taky znamená, že se o sebe musejí starat sami. Jako nejlepší metoda se aktuálně zdá žebrota v mezinárodním měřítku.

14. dubna 2006
Před 23 (slovy dvaceti třemi) roky jsem se narodil. Pamatuju si to náhodou docela přesně, protože je to shodou okolností zrovna v den mých narozenin. :-)
Ale stejně, když tak člověk pomyslí, jak ten čas letí: Churchill umřel... Einstein umřel... A mě v poslední době už taky není nějak moc dobře. :-D

13. dubna 2006
Během učení se na test do předmětu Politický systém ČR (POL144) jsem zjistil, že v naskenované verzi knihy "Politický systém českých zemí 1848‑1989" mi jaxi chybí dvoustrana 172‑173. Ale že jsem si toho všiml až po zhruba desátém přečtení, to sám moc nechápu.
Podařila se mi báječná definice: "Co je to jak?" "No to je taková ta chlupatá himalájská kráva..." :-)

12. dubna 2006
Čím začít blog? Asi tímto: Někdy v roce 1992 říkal imitátor Zdeněk Izer hlasem Václava Klause: "Od ledna by měl stát benzín, to je takové malé upozornění pro motoristy, 15 korun... půl litru." A všichni se tomu tehdy strašně smáli! Ale když dneska přijedeme k pumpě, tak je nám spíš do pláče. :-(
Můj kolega Lukáš D***a dnes podotknul, že počítačové překlady jsou někdy takové všelijaké. Ale veřte mi, že já když jdu ráno na vlak, tak také vidím všelicos. :-) Ovšem ne že by L.D. neměl pravdu; podivné rusko‑anglické překlady z Translate.ru mě přesvědčily, abych se začal učit rusky.
Indové slibují, že dodavatele 126 bojových letounů vyberou a oznámí během dubna. Stejně tak ale slibovali, že ho vyberou v březnu. A taky v únoru. Zatím dosáhli toho, že z konkurzu kvůli průtahům odstoupil jeden účastník. Nejenom mně se zdá, že Indové jsou jako většina ženských: Nevědí, co chtějí, ale nedají pokoj, dokud to nedostanou. :-)


Archiv postřehůNa úvodní stránku