Fotky ze života


Je prostě perfektní mít u sebe neustále fotoaparát, čímž pochopitelně myslím přístroj v mobilním telefonu. Přiznám se, že původně jsem mobil s fotoaparátem ani moc nechtěl, ale po nějaké době jsem si jej nemohl vynachválit. Nezřídka se totiž podaří zachytit opravdu pozoruhodné a zaznamenáníhodné věci a jevy. Na této stránce jsou umístěny ty nejlepší záběry, které se mi povedlo udělat, a to jak s předchozím telefonem Nokia 6230i, tak i s novým "manažerským trhačem" Nokia E71.

V barvách Ferrari: Fotografie devíti rudých italských automobilových krasavců z Galerie Vaňkovka
CIAF 2006: Několik zajímavých a neobvyklých záběrů z leteckého dne Czech International Air Fest
Tišnovská radnice 2006: Fotografie z ustavujícího zasedání bývalého zastupitelstva města Tišnova
Želvy Ivy Packové: Snímky trojice druhů suchozemských želv z velkochovu mé bývalé spolužačky
Balonové létání s TOP 09: Krátká fotoreportáž ze zřejmě nějvětší předvolební události v Tišnově
Ovenálie 2011: Snímky z výstavy koz a ovcí na ovčáckých slavnostech na ovčí a kozí farmě Zlobice
Pracovní vlak Tramo Rail: Velice zajímavý kousek železniční techniky, zachycený ve stanici Kuřim
Giganti - Doba ledová: Fotky z výstavy modelů prehistorických zvířat v brněnském centra Olympia
Vaňkovka v oblacích: Exponáty z výstavy v Galerii Vaňkovka, kde se prezentovaly letecké firmy
Historická vozidla ve Vaňkovce: Další výstava v Galerii Vaňkovka, čítající čtyři auta a jeden traktor
Americká jízda v Olympii: Výstava klasických amerických automobilů v brněnském centru Olympia
Svět policie v Olympii: Výstava historických policejních automobilů v brněnském centru Olympia


Na tišnovském nádraží se objevila další vzácnost, a to MV 97.001, první z několika málo exemplářů montážního vozu MV 97. (12. dubna 2017)

Malá záhada v Hypermarketu Albert v brněnské Olympii. Na zavřené pokladně čekalo 28 lahví prostředku Jar. Kdo a proč? :‑) (16. února 2016)

V poslední době mám štěstí na vlakové zajímavosti. Na brněnském nádraží jsem zachytil supermoderní elektrickou lokomotivu Škoda řady 380, které se kvůli továrnímu označení 109E přezdívá "Messerschmitt". (24. prosince 2015)

Na tišnovském nádraží se ukázal hodně vzácný železniční stroj, a sice podbíječka kolejí Plasser & Theurer Stopfexpress 09‑3X. (4. prosince 2015)


Už nějaký ten pátek nám tady v Tišnově funguje i městská policie, která nyní převzala i svoje první služební vozidlo, u kteréžto události jsem samozřejmě nemohl chybět. Jde o vůz Dacia Dokker se všemi zákonnými úpravami. (5. října 2015)

Při návratu z přednášky o divech přírody (zvláště o zvířatech) jsme na jeden takový div (a sice krásnou ropuchu obecnou) narazili. (15. září 2015)

V Tišnově se nečekaně objevil policejní automobil, který jinak známe spíš z dálnic, a to stíhací Volkswagen Passat R36. (20. srpna 2015)

Jedna z nejvtipnějších reklamních tabulí se nachází před Stopkovou Plzeňskou pivnicí na České v Brně. Excelentní nápad! (8. října 2014)

Na blízkém poli řepky přistál vrtulník Eurocopter EC 135 T2+ (registrace OK‑NIK) v barvách společnosti Alfa‑Helicopter, jež zajišťuje leteckou záchrannou službu mj. pro Jihomoravský kraj. (20. května 2014)

Do Tišnova zavítal z brněnského výstaviště málo vídaný požární vůz Mercedes‑Benz Actros 3344 s kontejnerem zn. Karbox. (4. dubna 2014)

V brněnském Tescu na nás čekalo skutečně mimořádné překvapení v podobě velké spousty (jinde dosud nespatřených) postav z vynikajícího filmu Transformers Prime Beast Hunters: Predacons Rising. (3. prosince 2013)

Majitel jednoho z obchodů s textilem v Tišnově se podle všeho řídí pravidlem "háčků není nikdy dost". (5. července 2013)

První prohlídka nového automobilu Škoda Rapid v prodejně Auto Tišnov. Podle mě se jedná o velmi podařený výrobek. (8. listopadu 2012)

V množství stupidních reklam o to více oceníte vtipný nápad. Tohle jsou piktogramy franšízy finančně‑poradenské společnosti Partners. (8. srpna 2012)

Cirkus je báječná věc. Dobře si přečtěte zvýrazněnou větu, z níž logicky vyplývá, že se děti mohou povozit na krajtě královské. (13. dubna 2011)

Také se vám to nezdá? Je to pravopisná chyba? Myslel jsem si to také, pravidla však kupodivu připouštějí tvary "s koňmi" i "s koni". (3. dubna 2011)

Co všechno může být na příkazové značce C14a Jiný příkaz... Toto stojí na kopci mezi Veverskou Bítýškou a Lažánkami. (12. srpna 2010)

Tahle ukázka "lidové tvořivosti" z probíhající kampaně k parlamentním volbám se nachází na jedné telefonní budce v Tišnově. (8. května 2010)

Na mítinku Strany práv občanů - Zemanovců jsem měl konečně možnost setkat se s jedním z mála českých politiků, kterých si opravdu vážím, s Milošem Zemanem. Byl čas na autogramiádu i na krátký, ale velice příjemný rozhovor. Snad se SPOZ dostane do Poslanecké sněmovny. (24. března 2010)

Do Tišnova zavítala vzácná návštěva: prezident republiky Václav Klaus. Příjemná slova pronesl, znalostí regionu a přirozeným chováním potěšil, autogramy rozdal... Díky, pane prezidente. Přijeďte zase někdy. (10. června 2009)
(Na fotografii vlevo od hlavy státu stojí hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a vpravo od pana prezidenta tišnovský starosta František Svoboda.)

Tak tomu říkám jackpot! Jedna z tišnovských heren má zřejmě nějaké problémy v oboru informačních technologií. (25. srpna 2008)

Správně! Pryč s tou zatracenou politickou korektností! Je konečně potřeba začít nazývat věci pravými jmény! (29. července 2008)

Tato fotografie byla pořízena v neděli večer, což asi vysvětluje dokonalou shodu cedule a obsahu koše. Opravdu jeden rohlík. (18. května 2008)

Povedená vývěsní tabule Karlovy pekárny v Tišnově. Přečtěte si dobře, k čemu si máme dopřát kávu! (18. dubna 2008)

Insignie FSS MU (řetězy, medaile a žezlo ze zlacené mosazi) a taláry funkcionářů, vystavené k výročí 10 let založení fakulty. Navíc jsem se dozvěděl, že barva FSS MU se nazývá "jaguáří zeleň". (8. dubna 2008)

Vynikající a originální reklama! Už tam chybí jen nápis Bburago nebo Maisto. :‑) Můžete si povšimnout zrcadlového odrazu fotografa. (8. dubna 2008)

Tato tabule na vlakovém nádraží v Tišnově by se pravděpodobně dala kvalifikovat jako pokus o sociální diskriminaci. (3. srpna 2007)

Policejní Audi A6 před budovou Ústavního soudu. Přiznám se, že jsem nevěděl, že naši strážci nepořádku je mají. (10. května 2007)

Síť supermarketů Lidl vytvořila tento inzerát, jehož nadpis o schopnostech tvůrce vypovídá skutečně hodně. (27. ledna 2007)

Obskurní ulička Koželužská v Tišnově, se svou šířkou 77,5 cm aktuálně vedená jako nejužší ulice v České republice. (28. listopadu 2006)

Update 01/2007: Jak jsem předpokládal, už byla předstižena několika užšími uličkami... :‑(

Tuhle kuriozitu nosím ve svém kufříku: Láhev od pomerančové Hanácké kyselky opatřená uzávěrem od neperlivé minerální vody Mattoni a naplněná broskvovým ledovým čajem Aquila. (11. října 2006)

Příručka nás poučí, že Consul 2225 je technicky dokonalý psací stroj, vybavený nejmodernějšími mechanismy. (29. srpna 2006)

Některé rostliny asi cítí nutkání vytvářet květy větší, než jsou samy. Představte si, kdyby takhle kvetla třeba jabloň... (1. srpna 2006)

Ekologické myšlení je nezbytným předpokladem při hledání nových, netradičních metod ukládání odpadků. (19. července 2006)

Jednoduchá, ale velice užitečná rada: Nenechávejte přefouknuté fotbalové míče na přímém slunci! (24. června 2006)

Tohle má být nějaká provokace? Brzy asi přijdou i Bolivia, Uruguay, Venezuela a nakonec i Cuba. Viva Fidel! (4. června 2006)

Už jsem teda v životě viděl ledacos, ale plyšové letadlo z Kauflandu opět posunulo laťku o něco výše. (2. června 2006)

Vskutku originální nápad v kampani ODS v Brně. Třeba nám futuristický Segway získá pár hlasů. (23. května 2006)

Nic není dokonalé. Jak se zdá, musíme ještě zdokonalit technologii cigaret tak, aby zabíjely rychle a bezbolestně. (13. května 2006)

Hned po zjištění události se zaměstnanci kuřimského Lidlu začali hádat, kterej vůl tam to krabicový mlíko naskládal. (22. dubna 2006)

Můj jednoznačně nejoblíbenější nápis na cigaretách. Jo, kdepak jsou ty časy, kdy kouření způsobovalo jenom rakovinu... (18. března 2006)

Hřbet přebalu knihy "Exotické rostliny v nádobách" pravděpodobně nepotřebuje žádný další komentář. (18. března 2006)

Supermarket Lidl zavádí tzv. kaskádové slevy. Česká obchodní inspekce by měla jistě radost. (18. března 2006)

Kdyby tam nebyl ten nápis, tak ani po ochutnání bych si nebyl zcela jistý, co je to v té lahvi za tekutinu. (12. března 2006)

Tato těžko uvěřitelná cedule se skutečně nachází na jednom domě na ulici Milady Horákové v centru Brna. (3. března 2006)

Někteří iniciativní jedinci před Globusem patrně zastávají názor, že parkovací čáry jsou věc zcela přebytečná, ne‑li škodlivá. (26. února 2006)Na úvodní stránku

WebZdarma.cz