Archiv postřehů


Postřehy z dubna, května a června 2021
Namátkou: Preference, Godzilla vs. Kong, Velikonoce a bombardéry. Liou Cch'‑sin, Vrbětice a Mortal Kombat. Rozvolňování, přehlídka a konference. Turecko, křesťanství, Rhodesie a očkování. Burza minerálů, Černobyl a ramen. Atentát na Kennedyho, obrněnce v Libyi, NATO a tornádo.

Postřehy z ledna, února a března 2021
Namátkou: Letecká továrna Diana, dění v USA, vakcína a Interstellar. Film a Kniha roku, Joe Biden a Problém tří těles. Gavin Menzies, New START a Německá karta. Respirátory, spousta nových knih, Phantom a úspěchy Tatry. Stíhačky, Dryák a polyamorie. Švejk, Inkové a ženisté.

Postřehy z října, listopadu a prosince 2020
Namátkou: Krajské volby, nová válka o Náhorní Karabach a poučení z obojího. Další opatření proti koronaviru a přehlídka v KLDR. Kmentovy knihy, past na Prymulu a americké volby. Dobývání kosmu, špionáž, Příchozí, Neznámá bitva a Rašín. Kupujte knihy a užívejte si svátky.

Postřehy z července, srpna a září 2020
Namátkou: Panslavismus, NATO a Facebook. BLM, Ztracený svět, rozhovor o Číně a Jan Žižka. Když velryby ještě chodily, Anatomie zrady, Bělorusové a Srbové. Řízek, Cthulhu a Kamufláž. Flying Rumor, Vor v zákoně a projekt NGAD. Petr Pavel, Rafael SPYDER a česká politika.

Postřehy z dubna, května a června 2020
Namátkou: Zklamání z Hvězdných válek IX a nadšení z leteckých anime. Průběh a dopady pandemie, těžba na Měsíci, Zabij jako první a Říše. Výročí konce války, budoucnost armády a Elon Musk. Kronika zániku Evropy, Tchaj‑wan a rozpočet. Moskevská přehlídka, BLM a AB.

Postřehy z ledna, února a března 2020
Namátkou: Zabití Kásima Solejmáního, diskuse o politice a náhražky masa. Česká družice, ruská ústava a nový Termínátor. Polský K2, luxusní Midway, Malá dunajská válka, brexit a slovenské volby. Projekt Kladivo, Scottt Pilgrim a řecko‑turecké hranice. Pandemie, karanténa a dopady.

Postřehy z října, listopadu a prosince 2019
Namátkou: Čínská přehlídka a smrt Karla Gotta. Debaty o Sýrii, Huawei, jídle a diplomacii. Osudová past, smrt šéfa IS, Kellner a Napoleon. Setkání s VKML, vyloučení Turecka z NATO a AČR 2030. Nový Rambo, Polsko, czexit a plavidlo Shandong. Vánoce, Su‑57 a rok jaderných zbraní.

Postřehy z července, srpna a září 2019
Namátkou: K čemu je dobrá válka? Diskuse o holocaustu a Třetí říši. Spory o Babiše, Apollo 11 a tragická smrt pánů Pejčocha a Vyškovského. "Unesená" slova, Tábor Svatých a klimatické změny. Ňonksa, Inferium, Tatra a vrtulníky. Gozdilla, vlaky, Kosovo, Marvel, UFO a Černobyl.

Postřehy z dubna, května a června 2019
Namátkou: První člověk, výběr BVP, Haftár a požár Notre‑Dame. Muellerova zpráva, Upír z Feratu, Okamura a výročí vstupu do EU. Přehlídky v Moskvě, Írán a Huawei. Volby do EP, IDET 2019, spor o Babiše a saúdské ambice. Trikolóra, Švýcarsko, Maďarsko, data a smrt F. Čuby.

Postřehy z ledna, února a března 2019
Namátkou: Ráže 6,8 mm, Film a Kniha toku 2018, kulové tanky a brexit. MDR 2019, smlouva z Cách, Planeta Česko a střela 9M729. Napoleon, INF a Larry Correia. SLRC, ANO a izraelský laser. Hanoj, Alita a Aquaman. Tanky, VKML, hangár Cottbus, debilita EU a kniha Armáda strojů.

Postřehy z října, listopadu a prosince 2018
Namátkou: Solo, Blackout, komunální a senátní volby, tanky pro AČR a změna v Echu. Blíží se konec smlouvy INF. Tatry, nerosty, Přehlídka 2018 a ukončení "Velké války". Saúdové, Babiš, Lindbergh a Bush. Mise Saturn, čínské filmy a Žluté vesty. Vynálezy, Katar a žďárské kolejiště.

Postřehy z července, srpna a září 2018
Namátkou: Jurský svět: Zánik říše, vojenské přehlídky a zahraniční politika. Farnborough, vyzbrojování AČR a VTM Lešany. Křižník Thor, Ústecký kraj a srpnová okupace. Cosmos Discovery, knížka o T‑10, Deadpool 2 a Švédsko. Skvělé Dny NATO, Vyšetřovatel, Rathův Řád a Mnichov.

Postřehy z dubna, května a června 2018
Namátkou: Facebook, Tvář vody a jednání o vládě. Sýrie, italské ponorky a americké stíhačky. Vozidla v Brně a problémy Bundeswehru. 70 let od vzniku Izraele, román Počátek, cyrilice a případ Skripal. Radary, summity a MZK. Brno Revival, Osudový konvoj a tankové kanony.

Postřehy z ledna, února a března 2018
Namátkou: "Děravý" Intel, Film roku a Kniha roku, KLDR a prezidentské volby. Trumpova atomová doktrína, Curych 1937 a Justice League. Televize, KKK a rozhovory o vládě. Putinovy nové rakety, digitální knihy, film Poslední z Jediů a Facebook. Druhý Pacific Rim a kauza Skripal.

Postřehy z října, listopadu a prosince 2017
Namátkou: Krize v Katalánsku, Bouře na Dněpru a knihovna Na Křižovatce. Mobily, volby, raketomety, kniha o Měsíci a film o Afghánistánu. Kim, Brno a cenzura. Ruské filmy, dementní Slavík a Ofenziva českých zemí. Experti, auta, Katar, tragéd Čulík, Vánoce a Babišova vláda.

Postřehy z července, srpna a září 2017
Namátkou: Remake Strážců vesmíru, obrněná technika a síťová neutralita. Predator: Dark Ages, knihy Davida Glantze, Chomutov a přehlídky. Spectral, rasismus a pořád ta zatracená KLDR. Diskuse o ekonomice, kultuře, médiích a islámu. Gripen Aggressor, další volby a Čtyři legendy.

Postřehy z dubna, května a června 2017
Namátkou: Začalo jaro, Trump vyslal zprávu a KLDR ukázala rakety. Novinky z Číny, vládní krize, přehlídka v Moskvě a knížka Tajné mise. Čečensko, XXXLutz a milost pro Kajínka. IDET 2017, šestidenní válka, něco o Německu a o lithiu. Katar, fidget spinner a skvělý film Logan.

Postřehy z ledna, února a března 2017
Namátkou: Film a Kniha roku 2016. Knihovny, asteroidy a gender. Trump je prezidentem! Vrtulníkový víkend a kandidatura Jiřího Drahoše. Robot Jox, rakety a Mackseyho Invaze. Útoky na Trumpa a Zemana. Konec EU a výhledy Armády ČR. Kong, World War 4 a Strike Commander.

Postřehy z října, listopadu a prosince 2016
Namátkou: Přišel podzim. Diskuse o tancích a stíhačích tanků. Organizovaný zločin, Žáby na prameni a výhra Donalda Trumpa. Letecký den v Číně, válka v Sýrii a vláčky v Tišnově. Google, 13 hodin, EET a propaganda. Rogue One, MADR, asijské lodě a konec náročného roku.

Postřehy z července, srpna a září 2016
Namátkou: Němci, Dark Osprey a Den Nezávislosti: Nový útok. Terorismus, Turecko, Trump a Třetí světová válka. Hry, hračky a dinosauři. Debaty o tancích a letadlech. Sláva, Slavkov! Pořád podporuji Miloše Zemana. Zemřel Ivo Možný. Názor na EET, prezidenta Filipín a sv. Václava.

Postřehy z dubna, května a června 2016
Namátkou: Most špionů, Panama Papers a sudžuch. Dvě nové knihy o vojenství. Nad českými zeměmi slunce nezapadá! Rozpad EU, přehlídky v Rusku a Slovenský klín. Kde leží Botswana? Superhrdinské filmy, projevy digitalizace a mé zdravotní problémy. Brexit, Lynx a Logan Hartke.

Postřehy z ledna, února a března 2016
Namátkou: Hodnocení loňského roku. TTIP, terorismus a mezinárodní scéna. Prase bude létat dál! Přijel sem prezident Zeman. Námořní bitva a Win 10. Chvála Jihu, Střežená zóna a Deadpool. Batohy, volby, konspirace a vyjednávání. Článek As We May Think a kruhové objezdy.

Postřehy z října, listopadu a prosince 2015
Namátkou: Něco o EU, Sýrii, imigraci a islámu. Jak mi říkají či nadávají sluníčkáři. Muzea, World of Tanks a Kanada. Minerály, Pixely a Tanky, které zachránily Izrael. Krmíme ptáky, zapékáme žampiony a nakupujeme knížky. Epizoda VII se povedla! Jsem hrdý na svého prezidenta.

Postřehy z července, srpna a září 2015
Namátkou: Odešel Nicolas Winton. Imigranti, krachující Řecko a pro změnu zase imigranti. Pátý Terminátor, Win 10 a radost z knih. Konflikty v Sýrii a Jemenu, Putinovi muži, propaganda a politická korektnost. Čínská přehlídka, dvojka Avengers, Dny NATO 2015 a výborní Mimoni.

Postřehy z dubna, května a června 2015
Namátkou: Apríly a Velikonoce. Moskevská vojenská přehlídka, nové obrněnce a ruská propaganda. Pohledy do historie, imigrace a maturity. IDET malý, ale náš. Chappie, Rychle a zběsile 7 a Jurský svět. Malé rady do života, pseudo‑historické mýty a čekání na bankrot Řecka.

Postřehy z ledna, února a března 2015
Namátkou: Hodnocení kulturních počinů. Film Interview a reakce na něj. Žádné ústupky islamistům! Vozítko Twister, projekty techniky a Skrytá moc. Abdalláh II., Úsvit a ČKD. Budeme klonovat? Útok na Top Gear a Stephena Coveyho. Přijíždějí ruské tanky a americký konvoj.

Postřehy z října, listopadu a prosince 2014
Namátkou: Druhé Dědictví, komunální a senátní volby, úředníci a politici. Na hraně zítřka. Kuras nezklamal, al‑Džazíra přišla s "objevem" a prezident vyvolal kontroverze. Pořád ta Ukrajina. Strážci galaxie, Český sen a finále Hobita. Párkrát o tancích. Myšlenky pro Vánoce a Nový rok.

Postřehy z července, srpna a září 2014
Namátkou: Transformers 4 jsou MEGA! V Iráku to jde od desíti k pěti. Sestřel MH17. Úžasná Analfabetka. Kouření, antisemitismus a maturity. Ať žije Kurdistán! Tankový biatlon, Leviatan a nová práce. Trest smrti, skvělé Dny NATO a úvaha nad hračkami. Co mě pobavilo?

Postřehy z dubna, května a června 2014
Namátkou: Pokračující konflikt na Ukrajině. Prapodivný film Sy Crawlers a Králova jeskyně. Volby do EP a výklad výsledků. Aqualand Moravia, RoboCop a Godzilla. Výročí Dne D. Gatling! Nejlepší český román Valhala. Boje v Iráku, Cílená hrozba a jedno malé bilancování.

Postřehy z ledna, února a března 2014
Namátkou: Film a kniha roku. Rivalové, armádní Bible a Petr Fiala. Ukrajina, Ukrajina, stále ta Ukrajina... České knihy se lepší. Skvělá olympiáda! Maraton jménem Pán prstenů. VÚ 7374. Deskové hry, Gripeny a móda. Nová sezóna F1 a 300: Vzestup říše. A pořád ta Ukrajina.

Postřehy z října, listopadu a prosince 2013
Namátkou: Ruská obrněná technika. Odešel Tom Clancy. Zeman, Babiš, Okamura a všechno kolem voleb a vlády. Nové filmy, nový telefon, nová letadla. Oblé je dobré. Konečně Slavkov! Perspektivy ODS, Lepší dějiny Česka a něco k Vánocům. Odešel Michail Kalašnikov.

Postřehy z července, srpna a září 2013
Namátkou: Diskuse o vědě. Rusnokova vláda. Pacific Rim a Světová válka Z, kandidáti na Film roku. Jak se stavět k Rusku? DinoPark, Pernštejn a ZOO Brno. Budou (zase) volby. Zprávy z Číny, Egypta a Sýrie. Smutná výročí, nové knihy, Dny NATO a Kfir Block 60.

Postřehy z dubna, května a června 2013
Namátkou: Náborové filmy, spory bezpečnostní, politické i společenské. Výzkum dějin a Hitler jako téma komedie. Květnové svátky, Miloš Zeman, nový Rudý úsvit a Silmido. IDET 2013, den s hasiči, povodně a Sýrie. Skončí smlouva INF? Transformers, Bronco a nová vláda.

Postřehy z ledna, února a března 2013
Namátkou: Amnestie a kulturní bilance. Prezidentská kampaň, prezidentské volby a jejich následky. Něco o ekonomii, dopingu a Íránu. Palach, papež, Pohlreich a Picek. Excelentní filmy Argo a Zero Dark Thirty. Chávez kaput! Letecké závody a jedno soukromé desetileté výročí.

Postřehy z října, listopadu a prosince 2012
Namátkou: Objektivita a dobré zprávy. Dale Brown je zpátky! Hodnocení voleb a Nobelových cen. Západ a vlastenectví. Prezidentské volby, James Bond, Sabaton a L‑159. Upíři, podnikání a Žáby. Nedostavil se očekávaný konec světa. O Vánocích, idejích a hodnotách.

Postřehy z července, srpna a září 2012
Namátkou: O naší armádě, letectvu a žoldnéřích. Boj o policii. Komu věřit v Sýrii? Hvězdné války, Viktor Suvorov a filozofie. Olympiáda, vrtulníky a první adepti na můj Film roku. Slibné počasí, podpora Obamy a zajímavé knížky. Metanol, nová čínská stíhačka a Dny NATO.

Postřehy z dubna, května a června 2012
Namátkou: Vládní krize a soudy nad korupčními politiky. Výlety do přírody, počasí, něco o knihách, něco o mezinárodních vztazích a o hokeji. Kdo nedemonstruje. není Čech. Heydrich, sršni, alternativní historie, státní maturity a "čs. Top Gun". Léto, Čína, Sýrie a studium.

Postřehy z ledna, února a března 2012
Namátkou: O malých státech. Kulturní bilance. Prezidentské volby v USA, Rusku i ČR. Diskuse o válkách a krizích. SOPA, ACTA, Holešovská výzva, letní čas a další voloviny. Láska, škola, móda, Google. Víra a politika. Něco se asi děje v Číně a začala nová sezóna Formule 1.

Postřehy z října, listopadu a prosince 2011
Namátkou: Nové ruské rakety a nová Paroubkova strana. Debilita politické korektnosti. Counter Jihad! Ať žije sauna. Kaddáfího konec. Diskuse o budoucnosti a alternativní historii. Kdo je pravičák? Recept, kozy, volby a Relikvie smrti. Odchod Václava Havla. Rok velkých změn.

Postřehy z července, srpna a září 2011
Namátkou: Ruské letadlové lodě. Nové filmy Transformers a X‑Men. Finanční výchova. Veřejné finance, útoky v Norsku a konflikt v Libyi. Klausova strana? O Marsu, Praze a Student Agency. Teorie o spiknutí, práce v noci a román Kobra. České válečné námořnictvo?

Postřehy z dubna, května a června 2011
Namátkou: Události v Libyi. O penězích, dluzích, VeVerkách a krizích. Hitlerovy tajné zbraně. Bílá kniha, smrt UBL, veletrh IDET 2011 a slečna Kerry Young. Mars překvapuje, arabský svět vře, Česko stávkuje. Alternativní historie, Rudá zóna a potlesk Miloši Zemanovi.

Postřehy z ledna, února a března 2011
Namátkou: Kulturní bilance roku 2010. J‑20 a další letouny 5. generace. Něco o sovětských ponorkách. Arabský svět, reformy a jiné krize. Stíhačky pro Armádu ČR a krach Marsu. Proč jsem konzervativec? Sjezd ČSSD, Libye, moje mediální výstupy a víkend plný zážitků.

Postřehy z října, listopadu a prosince 2010
Namátkou: Pornografie a "béčkové" filmy. Volby a politické čachry u nás i ve světě. Znovu vyvolávám kontroverze. Konec trpělivosti s Turky. Alternativní historie je užitečná. Summit NATO, letouny Marsu a WikiLeaks. Knihy, aloe, monarchie, prognózy a hodnocení.

Postřehy z července, srpna a září 2010
Namátkou: Složení nové vlády. Několik nových i starých knih. Knight Rider se vrací a Monstrum útočí. Mám spoustu zážitků a provedl jsem řadu návštěv. Roman Joch, provize za minomety a dohoda Izraele a Ruska. Počítače, ptakoještěři, pevnosti, PowerPoint, politika.

Postřehy z dubna, května a června 2010
Namátkou: Přichází jaro, po něm léto. Polská tragédie a podpis smlouvy START. Mnoho nových filmů a knih. Vítězná přehlídka v Moskvě. Zase máme zlato! Předvolební, volební i povolební glosy. Podpora pro Izrael. Důchody, Mexický záliv a údiv na nudapláži.

Postřehy z ledna, února a března 2010
Namátkou: Film roku určitě není Avatar. Bod G. Pušky a šance pro Armádu ČR. Oteplovací mýty jdou k čertu. PAK FA vzlétl! Ukrajinský cirkus. Rozpuštění DS. Falklandy jsou britské! Politické prognózy a Ryanova doktrína. F1, jaro a Miloš Zeman. Jehla v kupce sena?

Postřehy z října, listopadu a prosince 2009
Namátkou: 60 let zatracené Číny. Totalitní státy a propaganda. Jak skončí Lisabonská smlouva? Export letounů L159. EU nám vyhrožuje! Skupinový sex a lumpárna. Shakespeare, Kursk a evoluce. Rozpočet je příšerný. Řešení jednoho problému. Vánoce a Silvestr.

Postřehy z července, srpna a září 2009
Namátkou: Letní filmová smršť. Lokální patriotismus. Zaveďme víza pro Kanadu! Alternativní historie. Jak se má účinně bojovat proti teroristům. MAKS 2009 byl zklamáním. Rusko si kupuje Mistral. Volby (ne)budou? Kill Nazi! Nebude u nás radar, ale (doufejme) rakety.

Postřehy z dubna, května a června 2009
Namátkou: Šrotovné a auta. Volby do Evropského parlamentu. Bathory, Vlad Tepes a Boleslav. Návrh nového rozpočtu Pentagonu. Výtečná oslava narozenin! Sqělý IDET 2009. Tamilští Tygři jsou historie. Dale Brown a PMC. Terminátor č. 4. Sestřih zvaný ježek.

Postřehy z ledna, února a března 2009
Namátkou: Fandím Izraeli. Radar za Lisabon? Plyn stop. Přidávám se ke Svobodným. Kauzy filmečků. Jsem rusofil. Obchodní válka coby lék proti eurooptimismu. Deset let v NATO. T.G.M. nebyl pacifista. Padla vláda, letadla a další věci. Vyšla moje první kniha.

Postřehy z října, listopadu a prosince 2008
Namátkou: Ekonomická krize. Vyhubte piráty! Krajské a senátní volby. Černoši vyhrávají. Druhá válka o Falklandy. Co bude s českou politickou scénou? Balistické rakety. Měním názor na novou pravicovou stranu. Obrana demokracie baseballovou pálkou. K čertu s ropou.

Postřehy z července, srpna a září 2008
Namátkou: Vadí mi defétismus, teorie o spiknutí, chyby ODS a mafiánské metody v české politice. Pár skvělých filmů. Trapný konflikt o Jižní Osetii. Skládám papírová letadla. Nafukovací zbraně. Podporuji McCaina a Palinovou. Jídlo, vaření a recepty. Začíná finanční krize.

Postřehy z dubna, května a června 2008
Namátkou: Znovu protiraketová obrana, znovu seriál Udarnaja sila. Měl jsem narozeniny. Audio‑books. Představili novou verzi Gripenu. Trilogie Ďábelská garda. Jak zní definice sionismu? "Kacířské" knihy o druhé světové válce. Irské referendum. Ich bin ein Bakalář.

Postřehy z ledna, února a března 2008
Namátkou: Prezidentské volby u nás i v Americe. Diskuse o politických stranách, ideologiích a vůdcích. Nová ruská vojenská a letecká technika. Svatý Valentýn. Je tady jakési "radarové spiknutí"? Bakalářská práce. Čtvrtej Rambo je dost dobrej. Co je to "nářečnictvo"?

Postřehy z října, listopadu a prosince 2007
Namátkou: Zjevně vadím lidem z celého politického spektra. Hvězdná pěchota. Absurdní konec sezóny F1. Odpůrci radaru jsou zmateni. Knížky od geniálního Jana Drnka. Bombardujte Írán! Holky a zbraně. Raketové systémy rodiny S‑300. Digitalizace slovenských MiGů.

Postřehy z července, srpna a září 2007
Namátkou: AK‑47 slaví 60 let. Korespondence s Jeffem Headem. Obchodník se smrtí je po smrti. Plní se mé prognózy vývoje vojenské techniky. Seriál Udarnaja sila. MAKS 2007 a CIAF 2007. Otec všech bomb. Hledá se Anti‑Klaus. Íránská vojenská přehlídka.

Postřehy z dubna, května a června 2007
Namátkou: Daňová reforma je paskvil. Demokracie zvítězí, ale ne sama od sebe. Je přeprezidentováno. Dívky nahoře bez. Zbrojní veletrh IDET 2007. Kosovo a Balkán. Rusko zkouší rakety. Bůh má jméno Lewis Hamilton! Život je plný překvapení. Přečetl jsem Dragon's Fury.

Postřehy z ledna, února a března 2007
Namátkou: Nadávám na Topolánka i Paroubka. Vláda s důvěrou, nebo asi něčím podobným... Protesty proti americkému radaru jsou dosti otravné. Daňové přiznání. Podporuji prezidenta Václava Klause. US Navy si mělo nechat třídu Iowa. Filmy 9. rota a 300.

Postřehy z října, listopadu a prosince 2006
Namátkou: Česká republika je i nadále největší nevládní organizací Evropy. Virus v počítači. Vynikající romány od Matthewa Reillyho. Senátní volby v ČR a kongresové v USA. Saddám se houpá a Japonsko udivuje svět. Odmítám kritizovat Rusko. Falešní sobi a Vánoce.

Postřehy z července, srpna a září 2006
Namátkou: Stíhač F‑35 dostal jméno Lightning II, Rusové dostali Šamila Basajeva a leckdo asi bezmála dostal infarkt z dalších povolebních jednání. Jsem nadšený z filmu Sky Fighters i z airshow CIAF 2006. Sexuální abstinence je nezdravá. Bezvadná kniha K.

Postřehy z dubna, května a června 2006
Namátkou: Glosy k volební kampani, výsledkům voleb a následným jednáním. (Je hodně znát, jak jsem tehdy fandil ODS. Ze zpětného pohledu je to spíše tragikomedie.) Nadávám na jihoamerické bolševické nacisty. Amerika nás poprvé požádala o prostor pro radar.Na úvodní stránku

WebZdarma.cz